United Kingdom

Sygnaliści - Ochrona i Wsparcie


 

Ustawa o ochronie sygnalistów, która wkrótce zacznie obowiązywać, zobowiązuje każdego pracodawcę, który zatrudnia co najmniej 50 pracowników, do wdrożenia określonych procedur. Zignorowanie tego obowiązku grozi karami.

 

Kim są Sygnaliści?

Sygnaliści to osoby, które zgłaszają naruszenia prawa w miejscu pracy lub w działalności organizacji. Nowa ustawa o ochronie sygnalistów, która wkrótce wejdzie w życie, ma na celu zapewnienie im niezbędnej ochrony i wsparcia. Uwaga! Sygnalistą może być nie tylko pracownik, ale także zleceniobiorca, stażysta, wspólnik, akcjonariusz etc.

Warto zadbać o skuteczne kanały komunikacji w firmie. Dobrze wdrożone, mogą być częścią systemu wczesnego ostrzegania o potencjalnych kryzysach.

W jaki sposób możemy pomóc?

Oferujemy kompleksowe wsparcie zarówno dla sygnalistów, jak i dla firm pragnących wdrożyć odpowiednie procedury ochrony:

 • Obsługa systemu zgłoszeń sygnalizacyjnych
  Wdrożymy procedurę, przeszkolimy pracowników, a następnie na bieżąco będziemy monitorować spływające zgłoszenia sygnalizacyjne. Jeśli zajdzie taka konieczność, wesprzemy Was w przeprowadzeniu wewnętrznego postępowania wyjaśniającego, które zakończymy raportem z rekomendacjami.
 • Wewnętrzne postępowania wyjaśniające
  Jeśli nie zdecydujesz się na skorzystanie z naszego kompleksowego wsparcia, jesteśmy zawsze do dyspozycji w przypadku konieczności przeprowadzenia wewnętrznego postępowania wyjaśniającego.
 • Wdrożenie procedur sygnalizacyjnych
  Jesteśmy również do dyspozycji, jeśli chciałbyś wdrożyć procedury sygnalizacyjne. Zajmiemy się tym procesem, przeszkolimy zespół, a także wyposażymy Cię w praktyczne zestawy narzędzi.
 • Szkolenia
  Naszą współpracę możemy rozpocząć od szkolenia dotyczącego sygnalistów, ze szczególnym naciskiem na rozpoznawanie i zgłaszanie nieprawidłowości. Zwracamy uwagę na aspekty prawne, ale także kryzysowe. Zaniedbanie kanałów sygnalizacyjnych może prowadzić do kryzysów, jeśli Twoi pracownicy zechcą mówić publicznie o nieprawidłowościach.
 

Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami

Robert Socha m. 453 398 540, mail: r.socha@veniremedia.pl
Anna Kasolik m. 501 861 853, mail: a.kasolik@kpla.com.pl
Gabriela Pawlus-Łapa m. 600 886 020, mail: g.pawlus@kpla.com.pl
Magdalena Michniewska m. 662 602 168, mail: m.michniewska@kpla.com.pl