Od kilkunastu lat specjalizuje się w prawie kontraktowym oraz prawie nieruchomości. Doświadczenie zawodowe zdobywał współpracując z renomowanymi firmami prawniczymi w Warszawie, Berlinie, Zurychu oraz Londynie.

Zapewnia bieżące doradztwo prawne w zakresie prawa nowych technologii ze szczególnym uwzględnieniem branży IT, Media oraz e-commerce. Wspiera prawnie Klientów przy negocjowaniu, zawieraniu i wykonaniu kontraktów (m.in. transakcje M&A, umowy licencyjne, umowy SLA, umowy wdrożeniowe) w Unii Europejskiej, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i USA.

Świadczy także usługi prawne przy transakcjach związanych z obrotem nieruchomościami, regulowaniem stanu prawnego, rozwiązywaniem sporów o własność, audytem prawnym, negocjacjami, zawieraniem umów oraz czynnościami około-transakcyjnymi.

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Szkołę Prawa Amerykańskiego przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z The Catholic University of Washington Columbus School of Law. Odbył także studia podyplomowe z zakresu prawa spółek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studia podyplomowe z zakresu finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Biegle posługuje się językiem angielskim oraz językiem niemieckim.

Adwokat wpisany na listę adwokatów Okręgowej Izby Adwokackiej w Krakowie.

l.jakubowski@kpla.com.pl

+48 507 188 878