Dofinansowanie na rejestrację znaków towarowych – Bony własności intelektualnej!

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż kancelaria KPLA Kasolik, Pawlus-Łapa Adwokacka Spółka Partnerska zajmuje się kompleksowym zgłaszaniem znaków towarowych w Urzędzie Patentowym RP!

Świadczymy obsługę w zakresie składania wniosków i uzyskania zwrotu opłat za rejestrację znaków towarowych w ramach programu Bony własności intelektualnej – Ideas powered for businessoferowanego przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO).

Przedsiębiorcy mogą otrzymać wsparcie finansowe w postaci zwrotu 50% lub 75% kosztów związanych ze zgłoszeniem znaków towarowych zarówno w EUIPO, jak i Urzędzie Patentowym RP.

Istnieje możliwość uzyskania aż 1500 EUR zwrotu poniesionych kosztów!

W ramach programu przedsiębiorcy mogą uzyskać:

75% zwrotu opłat za znak towarowy i wzór na poziomie Unii Europejskiej

75% zwrotu opłat za znaki towarowe i wzory na poziomie krajowym i regionalnym

50% zwrot opłat za znak towarowy i wzór poza UE

Można ubiegać o zwrot 50% lub 75% opłat za zgłoszenie znaku towarowego lub wzoru, opłat za dodatkowe klasy oraz za badanie, rejestrację, publikację i odroczenie publikacji na szczeblu krajowym i regionalnym. Rejestracji do tego typu ochrony należy dokonać bezpośrednio w krajowym urzędzie ds. własności intelektualnej lub w Urzędzie Własności Intelektualnej Państw Beneluksu (w przypadku ochrony na poziomie regionalnym obejmującym Belgię, Holandię i Luksemburg).

Wykonujemy analizy zdolności rejestracyjnej znaku towarowego oraz reprezentujemy klienta w całej procedurze. Pomagamy wypelnic wnioski o zwrot oplaty uiszczanej do Urzędu Patentowego RP oraz dopełnić wszelkich formalności.

Korzyści związane z rejestracją znaków towarowych opisujemy na naszym blogu: http://kpla.com.pl/Blog/znak-towarowy-jako-narzedzie-niezbedne-przy-budowaniu-pozycji-w-obrocie-gospodarczym/

Więcej informacji o programie można uzyskać na stronie internetowej Urzędu Patentowego RP pod adresem:

https://uprp.gov.pl/pl/aktualnosci/informacje/20-mln-eur-dotacji-na-pomoc-dla-msp-w-maksymalizowaniu-aktywow-w-zakresie-wlasnosci-intelektualnej

W przypadku pytań lub wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji!

Zapraszamy do kontaktu!

 

KPLA Kasolik, Pawlus-Łapa Adwokacka Spółka Partnerska

pl. Szczepański 5/108, 31-011 Kraków

tel: 12 422 80 96

www.kpla.com.pl